Calendario

Diciembre. 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados el: 01/01/2001

Dic/20/2015 

Bilişim Suçları Avukatları

Bilişim suçları nedir? Günümüzde sık rastlanılan davalar bilişim davalarıdır. Bir hareketin suç kabul edilebilmesi için yasada mevcut olması gerekmektedir. Yasada düzenlenmemiş olan bir davranıştan dolayı kişiler cezaya çarptırılamaz. Bu söylenenler ışığında, elektronik sertifikalarda sahtekarlık yapmak yasada siber suç olarak düzenlenmiştir.

Sanal ortamda işlenen suçlar cep telefonu üzerinden gerçekleştirilebilir. Bilişim suçlarını işleyenlerin bulunması kolay değildir. Bundan dolayı faillerin bu davalarda deneyimli bir ekip vasıtasıyla araştırılması gerekir. Ankarada internet suçlarıyla mücadele amacıyla oluşturulmuş kolluk güçleri vardır. Böylece Ankara vilayetinde faillere erişmek çok daha kolaydır. Bilişim suçu işleyenlerin belirlenmesinden sonra cezalandırma sürecine gelinir. Bu aşamada bilişim suçları avukatlarının rolü fazladır. Alanında uzman bir hukukçu yargılamanın bu aşamasında umduğunuz neticeyi elde etmenizde çok etkisi olacaktır.

Dic/18/2015 

İyi boşanma avukatları hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası zordur. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılabilir. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri halinde anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla kaleme alınması çok iyi olacaktır. Bunun ardından taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. buna ek olarak ayrılma nedeninin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı ne şekilde seçeceğim? Avukat bulurken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını tavsiye eden kişiler de aynı şekilde bulacaksınızdır.

Dic/15/2015 

Ankara Boşanma Avukatı
Boşanma avukatı hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek zorundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat tarafından hazırlanması iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. buna ek olarak evliliğe son verme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddialarını her türlü delille ispatlayabilir. Örneğin telefon dökümleri delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse hepsi toplumumuzu iyileştirmek için karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi karar vermelisiniz.

Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı ne şekilde seçeceğim?
Avukat seçerken en güzel çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise googledan detaylı bir
araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.
Admin · 13 vistas · Escribir un comentario

Dic/15/2015 

¡Felicidades !¡ la creación de tu blog es un éxito !

Para poder acceder a las diversas opciones de tu Blog, conéctate pulsando el link «conexión»:

Conéctate con el nombre de usuario: Admin y tu contraseña (él que elegiste durante la creación del blog).
Una vez conectado, una barra de herramientas se colocará automáticamente encima de la página que te permite acceder al panel de administración.
Admin · 5 vistas · 1 comentario
Categorías: Primera categoría